ne cehennem deyirsen cennetde cehennemde buradir sen men cehennemdeyik amma onlar cennetde --bildinmi
Əgər beləirsə, onda əynimizə kəfən geyinib "bu vicdansızlardan" qurtulmalıyıq, təbii ki, onları korrupsiyada, rüşvətxorluqda, özbaşınalıqda, xalqın, dövlətin sərvətini talan etməkdə, büdcə vəsaitlərini dövlətiin qarşısında duran vəzifələrin yerinə yetirilməsi ilə heç bir əlaqəsi olmayan işlərə, o cümədən Heydər Əliyevin şərəfinə saysız - hesabsız tikililərin inşasına sərf etməkdə ifşa etməklə, Əgər 25 ildən artıq müddət ərzində bu ata-bala konstitusiya ilə üzərilərinə düşən vəzifəələrin öhdəsindən gələ bilməmişdirlərsə, o halda xalq nə səbəbə birisinin xatirəsinə, digərinin isə ailəliklə vəzifədə saxlanmasıına milyonlar sərf etməlidir. İnsanlara milli korrupsioner məmurların hakimiyyəti deyil, əksinə, xalqın qanuni mənafelərini, hüquq və azadlıqlarını, insani həyat tərzini təmin edən dövlət, yalnız qanuna əsaslanan dövlət idarəçiliyi lazımdır.